Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką dietę wybrać przy bólach żołądka?

ciągle odczuwam ból żołądka i w miejscu gdzie znajduje się wątroba i trzustka . Jaką dietę mam wybrać ? Mój lekarz powiedział że ma być lekkostrawna i tyle się dowiedziałam .
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam Panią. Dieta lekkostrawna jest modyfikacją żywienia racjonalnego ludzi zdrowych. Podstawą tej diety jest ograniczenie, a nawet wykluczenie produktów i potraw tłustych, smażonych, pieczonych w tradycyjny sposób, długo zalegających w żołądku, wzdymających, ostro przyprawionych. Smażenie na tłuszczu jest całkowicie wykluczone. Dozwolony tłuszcz to oleje roślinne. Tłuszcze zaleca się podawać do sałatek na zimno. Zup i sosów nie powinno się zaprawiać ani mąką ani śmietaną. Potrawy sporządza się metodą gotowania w wodzie, na parze, w naczyniach bez wody. Można stosować duszenie lub krótkie obsmażanie produktu bez tłuszczu lub pieczenie w foli. W diecie lekkostrawnej należy także zmniejszyć podaż błonnika pokarmowego.

Pozdrawiam, Monika Biziel biziel.dobrydietetyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy