Jaką dietę zastosować, aby schudnąć i obniżyć cholesterol?

witam nazywam sie ewa mam 40 lat 162cm wzrostu i 99 kg wagi.moim problemem jest schudniecie.proby diet cwiczen wyrzeczen nic mi nie daja.sama nie daje rady a mieszkam bardzo daleko od miasta i nie ma mozliwosci o specjaliste.bardzo prosze o jakies porady jak sie za to zabrac by wkoncu cos sie ruszylo ze schudnieciem.dodam ze mam astme. kamice woreczka zolciowego.dne moczanowa.i troche podwyzszony zly cholesterol a dobry cholesterol mam w normie.prosze o pomoc.pozdrawiam

Dzień dobry,

jeżeli chce Pani zdrowo schudnąć, a ma Pani kilka jednostek chorobowych to nie powinna Pani podejmować walki sama. Mimo odległości od specjalisty zalecam aby się Pani z nim skontaktowała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,

Ma Pani bardzo wiele doleglowości, niezbędna jest indywidualna dieta. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego i stanu zdrowia. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk