Jaką dietę zastosować żeby schudnąć?

Ważę 80 kg mam 21 lat, jestem kobieta, prace mam stojącą bardzo mała aktywność fizyczna, wcześniej i obecnie pije herbatę linea, nic mi o otyłości osób z rodziny nie wiadomo. Śniadanie 9 00 kanapka z masłem i szynka, kawa, Obiad 13 00 zupka Rosołek z makaronem kolacja 19 00 herbata bulka i gotowana kiełbasa. Weekend(niedziela) 9 00 śniadanie kanapka z pasta jajeczna. Obiad 13 00 rosół z makaronem, 14 00 kluski śląskie z rolada, Kolacja 19 bulka z pasztetem herbata

Witam Panią,

żeby pozbyć się zbędnych kg powinna Pani:
a. wprowadzić zmiany w swoim jadłospisie
b. zwiększyć aktywność fizyczną

Co do jadłospisu to popełnia Pani kilka błędów.
Przede wszystkich za rzadko Pani je. Najkorzystniej jest dostarczać energię (pożywienie) 5 razy dziennie, co 3 godziny. Wtedy organizm najlepiej ją zużywa i nie robi zapasów.
Po drugie powinna Pani jeść więcej produktów pełnoziarnistych tj. chleb razowy / graham, makaron pełnoziarnisty, brązowy ryż, grube kasze tj. gryczana i pęczak. W Pani jadłospisie brakuje też warzyw, które są niskokaloryczne, dostarczają wiele cennych składników mineralnych, witamin i są bogatym źródłem błonnika.
Natomiast za dużo jest tłustego mięsa (szynka, kiełbasa) i produktów na bazie białej mąki (jasny makaron, białe pieczywo).

W załączeniu przesyłam artykuły, w których znajdzie Pani więcej ciekawych wskazówek nt. zdrowych nawyków żywieniowych:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Co do herbatki to sama herbatka nie pomoże Pani, oczywiście można stosować różnego rodzaju herbaty wspomagające stosując się do wskazówek producenta i nie przekraczać zalecanych dawek.

Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to zaleca się, aby co najmniej przez pół godziny być w ruchu. Zachęcam do aktywności, którą Pani lubi. Może to być taniec, basen, szybki marsz, łyżwy, rowerek stacjonarny. Ważne, żeby ćwiczyć systematycznie.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska