Jaka fizjoterapia po zaniku mięśni w wyniku unieruchomienia kończyny?

Witam,po unieruchomieniu w gipsie,mam zanik mięśni,chcę skorzystać z fizjoterapii,co jest najlepsze do pobudzenia mięśni ????laser, pole magnetyczne, prądy, czy ultradźwięki????czekam na odp,dziękuję

Przede wszystkim zalecam izometryczne napinanie mięśni, ćwiczenia stawów w maksymalnym, dostępnym zakresie ruchu. Po jakimś czasie ćwiczenia z niewielkim oporem przy użyciu drugiej kończyny, taśmy, piłki. Następnie po kilku dniach opór zwiększyć. Regenerację mięśni wspomaga pole magnetyczne lub/i laser. Można też zastosować elektrostymulację mięśni.