Jaką grupę krwi może mieć ojciec?

Cześć.Moja mama ma grupe krwi A2Rh ,ja ARh-,siostra 0Rh ,natomiast jaką może mieć tata?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie widzę dokładnych oznaczeń, więc nie jestem pewien, czy u Pani wynik grupy krwi oznacza A1, czy może być też to A2.
Jeśli Pani grupa krwi to A1, to ojciec musi mieć grupę krwi A, Rh może być dodatni lub ujemny. Gdyby jednak podtyp grupy krwi A nie był u Pani oznaczony i odziedziczyła Pani grupę A2 po mamie, wtedy tata może mieć grupę krwi też 0 lub B.