Jaka herbata nie zatrzymuje wody w organizmie?

Jaką herbatę najlepiej pić, żeby pobudzała, ale równocześnie nie przyczyniała się do gromadzenia wody w organizmie? Mam problemy z hormonami tarczycy.

Witam serdecznie,

proponuję herbatę zieloną i białą, aby działały pobudzająco należy łyżeczkę herbaty zalać wodą o temperaturze 75-80 stopni i parzyć 3 min. nie dłużej (zielona), biała temp.70 stopni i parzyć 5-7 min. Obydwie herbaty zawierają dużą ilość polifenoli będą dodatkowo działały oczyszczająco.
Jeżeli chodzi o gromadzenie wody w organizmie to kluczowe znaczenie ma odpowiednia dieta, należy również zwrócić uwagę na ilość spożywanej soli.

Serdecznie pozdrawiam

Witam,

zalecam picie herbaty zielonej, białej lub czerwonej. Warto tez sięgać po zioła typu mięta, pokrzywa, czystek.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk