Jaka ilość jest dozwolona w przypadku orzechów, nasion i gorzkiej czekolady?

Witam ! Jaka ilość jest dozwolona w przypadku orzechów, nasion i gorzkiej czekolady ?Mam 19 lat i zastanawiam się czy przypadkiem nie nadużywam tych dobrodziejstw. Jem codziennie do 4, 5 orzechów włoskich , garść pestek dyni, gaść pestek śłonecznika , ok. 20 migdałów i 40 g gorzkiej czekolady z zawartością 90 % kakao. Zastanawiam się czy takie ilośći nie są szkodliwe dla wątroby ? Czy są jakieś przeciwskazania powiązane z wiekiem ?

Witam!

Ilość wymienionych produktów jest ściśle związana z zapotrzebowaniem organizmu. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska