Jaką ilość kalorii należy spożywać dziennie by schudnąć przy wzroście 158 cm?

Dziękuję za poprzednią odpowiedź. Chciałam jeszcze zapytać, ile powinnam jeść kalorii minimalnie a ile maksymalnie - moje parametry: Wzrost 158 cm, waga 56 kg, obwód pasa 76, biodra 95, szyja 31 cm. Ile powinnam ważyć? Chciałabym schudnąć do 54/53 kilo. Wychodzę teraz z diety 1000 kcal, ile kcal mam jeść, żeby jeszcze chudnąć?

Kamila Ziemann Dietetyka

53/54kg powinno być osiągalne. 1000kcal to zdecydowanie za mało. Wystarczy ok1300 i waga powinna iść w dół. Proszę pamiętać, że kalorie to nie wszystko. Ważne jest tez dopasowaie posilkow do pory jedzenie oraz zdrowy wybor produktow. Moze pomoze Pani moja strona www.fb.com/Efekt.Centrum gdzie dodaje co drugi dzien dietetyczne przepisy. Trzymam kciuki! Kamila Ziemann, dietetyk

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska