Jaka ilość kalorii powinna wystąpić w diecie redukcyjnej?

Witam. Jestem kobietą i mam 24 lata, waga 73, wzrost 176 cm. Ćwiczę na silowni 3-4 razy w tygodniu po 60 min. (w tym są 2 treningi siłowe). Chciałam zapytam jaka jest moja podstawowa przemiana materii i całkowita przemiana materii. Oraz jaką kaloryczność powinna mieć moja dieta redukcyjna. Będę bardzo wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

Dzień dobry,

Pani podstawowa przemiana materii to niecałe 1600 kcal. Uwzględniając Pani aktywność fizyczną i odejmując kcal na redukcję - Pani całkowite zapotrzebowanie energetyczne w przybliżeniu ( nie wiemy jak intensywny jest wysiłek na siłowni, czy Pani pracuje? co Pani robi w wolnym czasie itd) to ok 2000 kcal aby uzyskać zdrową redukcję masy ciała - do 1 kg w przeciągu tygodnia.

Należy także pamiętać, że nie sama wartość energetyczna diety jest istotna, ale także udział białka, tłuszczy czy węglowodanów.

Odpowiednio dobraną dietę będzie mógł Pani zbilansować dietetyk, który dokładnie zapozna się z Pani stylem życia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga