Jaka ilość kreatyny jest szkodliwa?

Czy 5g kreatyny jest szkodliwe ? Slyszem ze kreatyna poprawia prace nerek ?? Prosze o odp

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie ustalono bezpiecznej dawki kreatyny, ale na podstawie obserwacji przy stosowanej długotrwale dawce 5g/dziennie nie zauważono istotnych skutków ubocznych, również przyjmuje się za bezpieczne stosowanie tzw. dawki wysycającej do 20g przez maksymalnie 5 dni. Przyjmowanie kreatyny obciąża nerki i suplementacja nie powinna być stosowana przez osoby z chorobami nerek.