Jaką ilość mleka modyfikowanego powinno jeść 2-miesięczne dziecko?

witam, ile mleka modyfikowanego powinno jeść 2miesięczne dziecko?Obawiam się,że syn zjada za dużo(średnio150mlx7/8razy dziennie)i związku z tym, czy nie przyjmuje za duzo wit.D? czy mozna probowac zagescic mleko minimalna porcja kleiku(ryzowy czy kukurydziany)?dodam,że syn urodził się duży i jest z tych większych dzieci oraz w ciągu dnia jest "czuwający".

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej jest okreslic jaka masę ciała dziecko przybyło. Proponuje udać sie domokrążca pediatry. Po zbadaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.