Jaka ilość spożywanych kalorii jest prawidłowa?

Dzień dobry. Planuję trochę schudnąć. 22 lata, kobieta, 170 cm, 67 kg. Mogę chudnąć powoli. Wyliczyłam sobie 1800 kcal. Czy ta ilość kalorii będzie odpowiednia? Tłuszcz zbiera mi się w okolicy brzucha. Ćwiczę 3 razy w tygodniu. 30/40 min przy komputerze hiit albo cardio i raz w tygodniu basen lub rolki. Sporo chodzę, ale poza tym mam siedzący tryb życia. I jak z zapotrzebowaniem na makroskładniki? W Internecie przeczytałam, że trzeba zwiększyć spożycie białka. Jak to ma wyglądać procentowo?

Lek. Tomasz Budlewski

Myślę że zapotrzebowanie kaloryczne jest ok.
Zalecane spożycie składników pożywienia przedstawia się następująco:

– białko 10-15% energii
– tłuszcze 15-30% energii
– węglowodany 55-65% energii

Przy urozmaiconej diecie zapewni PAni wszytskie niezbędne witaminy i mikroelementy bez konieczności suplementacji.