Jaką ja mam orientację?

Witam mam takie pytanie odnosnie orientacji seksualnej mam 18 lat i zawsze pociagaly mnie kobiety , tylko teraz zaczalem sie przejmowac czy moge byc bi albo homoseksualny.Kobiety zawsze mnie podniecaly ale zdarzyl sie moment gdy kolega mnie dotknal i mialem wzwod lub przyjaciel i mialem dreszcze takie przyjemne czulem cos takiego ze chcialbym jakbym mnie pomyzial ale nie w sferze seksualnej nie chcialem go pocalowac czy cos takiego , tylko ten dotyk sprawil ze czulem sie no dosc przyjemnie.

Witam Pana Serdecznie,

Cieszę się, że Pan o to zapytał.

To, że tak Pan zareagował na dotyk Przyjaciela, może mówić o Pana sensualności- wrażliwości i otwartości na dotyk - jest to umiejętność coraz rzadziej dzisiaj spotykana.
Najwyraźniej ten dotyk skojarzył się Panu z czymś bardzo miłym, czymś co zapamiętała Pana podświadomość z przeszłości.
A podświadomość nie rozróżnia płci.
Proszę wziąć pod uwagę fakt, że jeśli Ktoś się zrelaksuje i pozwoli Komukolwiek ocierać się o Swoje ciało wystarczająco długo, to pojawią się doznania nawet seksualne.
I jest to jak najbardziej w porządku.

Wyraził Pan Swoje zainteresowanie seksualne Kobietami.
Doradzam dalszą obserwację Swoich odczuć i jakiekolwiek by one były należy je akceptować.
Cokolwiek się okaże, proszę być Sobą.

Życzę Radości w Nowym Roku,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
Na podstawie pojedynczych zachowań trudno wysnuć wnioski na temat orientacji seksualnej. Jest Pan w takim wieku, że ona dopiero się wykształca. Jeśli ma Pan obawy, zawsze można skorzystać z konsultacji u psychologa w celu szerszego spojrzenia na opisywany przez Pana problem.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak

Witam,
przyjemność wynikająca z dotyku jest czymś naturalnym. Jeśli nie towarzyszy jemu uczucie podniecenia seksualnego nie traktowałbym tego jako pierwszych oznak zainteresowania seksualnego o charakterze homoseksualnym. W twoim wieku tak zwany wzwód mimowolny jest również naturalnym objawem.

W okresie adolescencji (dojrzewania) zaczynamy aktywnie realizować nasza sferę seksualną, to czas inicjacji seksualnej, temat seksualności, jak również związany z nim temat orientacji seksualnej przewija się często w rozmowach nastolatków. Dla większości nastolatków temat seksualności jest czymś bardzo ekscytującym i ważnym, przez co mogą narastać wokół niego pewne drażliwe wątpliwości, pytania które mogą w niesprzyjających okolicznościach przerodzić się w treści natrętnych myśli będących jednym z objawów zaburzeń nerwicowych.
Warto więc w odpowiednim momencie je wygasić aby nie obciążać się niepotrzebnie :)

Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
Psycholog, Psychoterapeuta
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony na facebooku:
https://www.facebook.com/MmaTerapia