Jaka jest data poczęcia dziecka?

Dzień Dobry, Chciałam się zapytać odnośnie spraw ginekologicznych. Moja córka jest w ciąży, ginekolog do którego uczęszcza wyznaczył jej termin porodu na 27 września 2015 roku, ponieważ 17 grudnia 2014 roku miała ostatnią miesiączkę, chodź podejrzewała, że to tylko plamienie. Moje pytanie brzmi: Jaka jest data poczęcia dziecka oczywiście przy nie regularnym okresie i drobnych mięśniaku w wieku 19 lat, gdyż chcę wspomnieć, że córka cały czas twierdzi, że jest to dziecko z listopada. Proszę o odp.

Aleksander Ropielewski

Najlepiej jest to ustalić przy pomocy badania USG płodu, które zawęża datę poczęcia do około tygodnia czasu. Reguła Naegelego ma mniejszą dokładność.