Jaka jest data poczęcia mojego dziecka?

Witam,
jestem w ciąży! Próbuje się dowiedzieć daty zapłodnienia. Dlatego mam pytanie! Moje cykle trwały 28-31 dni. 18 lutego miałam ostatni okres, zgodnie z planem. 16 lutego w teoretyczne dni niepłodne współżyłam bez zabezpieczenia, partner doszedł na zewnątrz, ale nigdy nie mamy 100% pewności, że nic się nie dostało do środka. Następnie współżyłam 9 marca w dni płodne. Zastanawia mnie to, czy mogłam zajść w ciąże właśnie po stosunku z 16 lutego. Obecnie jestem w 17 tygodniu:)

Cykle zawsze miałam regularne, więc zastanawia mnie to czy w ogóle mogłam zajść przed okresem.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dzień owulacji jest osobniczo zmienny i trudny do ustalenia bez samoobserwacji czy badania USG. Przyjmuje się, że owulacja ma miejsce między 10 a 16 dniem cyklu. Biorąc pod uwagę 6-dniową żywotność plemników, nie ma możliwości zajścia w ciążę przez stosunek mający miejsce przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego.

W Pani przypadku oznacza to, że do zapłodnienia doszło po stosunku mającym miejsce 9 marca.

Pozdrawiam