Jaka jest dieta przy złych trójglicerydach?

Jaka jest dieta przy złych trójglicerydach

Dzień dobry,
Przede wszystkim należy ograniczyć do minimum cukry proste oraz alkohol. To one głównie wpływają na podwyższone stężenie trójglicerydów. Dodatkowo należy wprowadzić zdrową, racjonalną dietę. Proszę wybierać pełnoziarniste produkty, naturalny nabiał (jogurt naturalny, kefir, maślankę, twarogi), chude mięsa, ryby i do tego dużo warzyw + owoce do 2 porcji dziennie.
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice

Witam.

Podstawą zdrowego stylu życia jest ograniczenie węglowodanów prostych i zwiększenie aktywności fizycznej. Unikaj produktów, które zawierają cukier – zwiększają produkcję VLDL będących nośnikiem trójglicerydów.

Zrezygnuj z alkoholu, również czerwonego wina i piwa, gdyż podwyższają poziom trójglicerydów.

Wybieraj produkty z grubego przemiału, jedz dużo warzyw i owoców.

Pozdrawiam