Jaka jest interpretacja badania krzywej cukrowej i insulinowej?

Interpretacja badania krzywej cukrowej i insulinowej Proszę o interpretację krzywych: Krzywa glukozowa: Na czczo - 82 mg/dl po 1h - 109,3 mg/dl po 2h - 69,2 mg/dl Krzywa insulinowa: Na czczo - 5,6 μIU/ml po 1h - 81,8 μIU/ml po 2h - 45,9 μIU/ml BMI 21, prawidłowe wyniki cholesterolu, tarczycy, wątroby, krwi, hormonów itp. Podwyższony SHBG 151,50 nmol/l. Czy glukoza nie jest za niska przy jednocześnie wysokiej insulinie? Czy można podejrzewać insulinooporność lub hipoglikemię reaktywną? Z góry dziękuję!

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny , Wskazana wizyta u diabetologa