Jaka jest interpretacja USG śledziony?

Prosze o interpretację usg sledziona hyperechogennymi odcieniami odcieniami o śr 8.6mm i 8.3mm resztą bez zmian .co to może byc ? Czy to coś poważnego rak??Proszę o poważną odpowiedz

Trudno określić na podstawie samego obrazu USG czym mogą być te odcienie. Być może to zmiana struktury miąższu śledziony - np. pasmowate zwłóknienia. Raczej nic poważnego. Aby dokładnie określić te zmiany najlepiej byłoby wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem. O dalszym postępowaniu najlepiej, żeby zadecydował lekarz prowadzący.