Jaka jest interpretacja wyników badania rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego?

Witam. Otrzymalam wyniki badania rezonansu magnetycznego odcinka ledzwiowego. Badanie MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencjach SE/FSE/fatsat w obrazach T1 i T2-zależnych. Nieznaczne uwypuklenie tylnych brzegów krążków m-k w odcinku L2-L4. Tylna wypuklina krążka m-k L4/L5 z drobną tylną centralną protruzją jądra miażdżystego, uciskająca worek oponowy i wpuklająca się do otworów m-k. Niewielkie przewężenie otworów m-k L5/S1 przez niewielką tylną wypuklinę krążka m-k L5/S1 i nieco wydłużone krawędzie stawów m-k - z nieco większym przewężeniem lewego otworu m-k. Poza tym kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy w normie. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy.---- wizyta za 4 tygodnie. Jak interpretować wstępnie ten wynik. Czym sobie pomóc?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga po badaniu będzie można zdecydować o dalszym postępowaniu