Jaka jest interpretacja wyników testu OGTT w ciąży?

Proszę o interpretację wyników testu OGTT w ciąży (25tydz) obciążenie 75g glukozy: 0 h 5.62 1h 11.47 2h 8.64 Czy konieczne będzie włączenie insuliny czy dieta wystarczy? Dziękuję.

Aktualnie cukrzycę u kobiet w okresie ciąży na podstawie OGTT rozpoznaje się, gdy co najmniej 1 wynik oznaczenia glukozy wynosi: na czczo ≥92 mg/dl (5,1mmol/l), po 1h ≥180mg/dl (10,0mmol/l), a po 2h ≥153mg/dl (8,5mmol/l). Niższe od ww. wartości glikemii uznaje się za prawidłowe.