Jaka jest interpretacja wyników TSH u 25-latki?

Witam. Bardzo proszę o interpretacje wyników. TSH <0.005 Ft3 4.38 (normy 2.5-4.3) Ft4 1.11 (normy 0.65-1.48) Anty-TG 371.08 (normy 0-40) Anty-TPO 30.1 (normy 28-60) Morfologia w normie CRP 4.09 (normy 0-5) Wizytę u endokrynologa mam dopiero w marcu. Z racji ze bardzo się denerwuje chciałabym dowiedzieć się czy to może być coś poważnego? Problemów z tarczycą nigdy nie miałam. Mam 25 lat, sporą nadwagę i stwierdzoną tachykardie oraz torbiel szyszynki.

Lek. Paweł Szadkowski

TSH jest poniżej normy. Hormony tarczycy: FT4 jest w normie, FT3 podwyższony. Obecne są przeciwciała Anty-TG, przeciwko tyreoglobulinie. Takie przeciwciała mogą być obecne przy chorobie Hashimoto, ale również przy innych schorzeniach, jak i u osoby zdrowej. Poziomy TSH i hormonów tarczycy wskazują na nadczynność tarczycy, która może oznaczać początkową fazę choroby Hashimoto, ale też chorobę Gravesa-Basedowa i inne. Nie da się jednoznacznie tego zdiagnozować na podstawie tych kilku wyników.
Musi Pani poczekać do wizyty z endokrynologiem, gdyż ocena takich wyników badań wymaga korelacji z całym obrazem klinicznym i ze wszystkimi objawami. Może być również konieczne zlecenie dodatkowych badań.