Jaka jest interpretacja wyniku badań 9-latki?

Witam, bardzo proszę o interpretację badań mojej 9-letniej córeczki: Hematokryt: 39%; MCV 76,5; fi Hemoglobina (HGB) 13,5 g/dl; MCHC 34,5 g/dl; MCH 26,4 pg; Krwinki czerwone (RBC) 5110000 /ul; RDW_P 13,1%; Płytki krwi (PLT) 323000 /ul; P-LCR 30,9%; PDW 12,9; fi MPV 10,7; fi Krwinki białe (WBC) 8770 /ul; wzór krwinek białych - aparaturowo segmenty – 60,7%; Kwasochłonne - 1,7 %; Zasadochłonne - 0,6 %; Limfocyty - 28,4 %; Monocyty - 8,6 %; wzór krwinek białych - mikroskopowo pałeczki – 0%; segmenty - 58 %; Kwasochłonne - 2 %; Zasadochłonne - 0 %; Limfocyty - 34 %; Monocyty - 6 %; Inne – 0%; Odczyn opadania krwinek OB – 10/20; Żelazo 12,1 um ol/l. Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie podaje Pani ani objawów, które skłoniły Panią do wizyty u lekarza, ani stanu klinicznego dziecka, co umożliwiłoby prawidłową interpretację wyników badań.

Przedstawione wyniki badań nie odbiegają znacząco od normy. Zauważalny jest podwyższony poziom monocytów przy obniżonym poziomie limfocytów, co odpowiada infekcji wirusowej. Podwyższone (na szczęście niewiele) OB także sugeruje występowanie niewielkiej infekcji.

Niestety, bez możliwości zbadania dziecka i ocenie jego stanu klinicznego nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. Z powyższymi wynikami proszę zgłosić się do lekarza, który zlecał badanie.

Pozdrawiam