Jaka jest interpretacja wyniku badana rezonansu mózgu u 39-latka?

Dzień dobry, Miałem pod koniec sierpnia rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Nie byłem jeszcze u lekarza, chciałbym wpierw się skonsultować co moje wyniki oznaczają, bo jak zwykle trochę się boję. "W badaniu widoczne są nieprawidłowe obszary położone w okołokomorowej istocie białej obu półkul mózgu, w sąsiedztwie trójkątów komór bocznych, nieco większe po lewej stronie. Zmiany nie ograniczają dyfuzji ani nie ulegają wzmocnieniu, mogą odpowiadać zmianom o charakterze dysmielinizacji ew innej patologii istoty białej były opisywane w badaniu z 2005 r. ( brak dokumentacji zdjęciowej do porównania ). Poza tym w badaniu widoczne są rozsiane, niecharakterystyczne drobne ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obszarach T2- zależnych w istocie białej obu półkul mózgu. Poza tym badanie nie uwidoczniło innych zmian patologicznych w obrębie mózgowia. Nie stwierdzam zaburzeń dyfuzji. Nie stwierdzam patologicznego wzmocnienia po ich podaniu środka kontrastowego . Struktury osiowe i struktury tylnego dołu czaszki bez zmian patologicznych. Układ komorowy bez przemieszczeń, nieposzerzony. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. " Muszę formalnie dodać, że stwierdzono u mnie wrodzoną dziedziczną chorobę genetyczną, tj. Paraplegię spastyczną nóg. Męczy mnie jeszcze jeden objaw, może dotyczyć stanów lękowych, niedokrwienia serca, które zostało latem wykryte, jak poszedłem do lekarza z utrzymującymi się długo bólami brzucha. Chodzi mi o zawroty głowy, lekkie, przypominają " umieszczenie głowy w imadle " , raczej nie doslowne zawroty i nie utrzymywanie równowagi. To może być niedotlenienie. Staram się przebywać na świeżym powietrzu, ale to nie jest codziennie. Może nie dojadam, chociaż wydaje mi się że owszem. Piszę to tutaj, bo to może być związane z wynikami badań rezonansu, gorzej by było gdyby to był problem kardiologiczny. Mirosław S.

Wielce Szanowny Panie, należałoby pogłębić diagnostykę o badanie PMR z prążkowaniem, najlepiej w Klinice Neurologii Pozdrawiam serdecznie