Jaka jest interpretacja wyniku badania cytologii?

Poproszę o interpretacje Cytologia:Nietypowe komórki nabłonka o nieokreślonym znaczeniu CIN 1 Koloposkopia : Tarcza pokryta nabłonkiem ww płaskim Ujście zewnętrzne szparowate Granica miedzynabłonkowa widoczna Po kw. wstórne zbielenie na godz 5 z obwałowanymi ujściami gruczołowymi Po płynie Lugola na godzinie 5 obszar jodojasny Wynik badania cytolog. LSIL ECC NIE Wycinek 1 Podejrzenie Raka inwazyjnego NIE Cała Strefa transformacji widoczna Histopatologiczne do odbioru za 4 tyg. Dziekuje

Nie jest możliwa pełna interpretacja wyniku bez dodatkowych informacji o pacjentce i bez badania lekarskiego. Wstępnie - obecne są wykładniki wczesnych zmian na tle zakażenia najpewniej wirusem HPV, wymaga to pobrania wycinka tkankowego-co najpewniej się odbyło. Pełen wynik w kierunku komórek nowotworowych do odbioru za 4 tyg.