Jaka jest interpretacja wyniku badania kolonoskopii?

Witam serdecznie, proszę o interpretację wyniku kolonoskopii. W odbytnicy do ok 8cm od zwieraczy śluzówka krwawiąca kontaktowo z owrzodzeniami, zatartym rysunku naczyniowym-pobrano wycinki. Poza tym w zbadanych odcinkach jelita grubego i cienkiego bez patologii. Rysunek naczyniowy prawidłowy. Haustracje prawidłowe. Czy powinienem wykonać jeszcze jakieś badania, w celu ustalenia diagnozy?

Lek. Michał Lenard

Należy zaczekać na wyniki badania histopatologicznego pobranych wycinków i z wynikami skierować się do lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!