Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa u 31-latki?

Proszę o interpretację wyników MR: Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Na poziomie C3/C4 szerokopodstawna posrodkowo-lewoboczna protruzja k/m gr. do ok. 2 mm z niewielkim zwężeniem lewego zachyłka bocznego kanału kręgowego. Na poziomie C5/C6 i C6/C7 niewielkie szerokopodatawne uwypuklenie k/m typu bulging disc. Na poziomie Th4/Th5 protruzja k/m gr. 2 mam. Trzony kręgów o zachowanej wysokości z niewielkim odczynem zwyrodnieniowo-wytworczym na przednich i tylnych krawedziach. W zakresie badania niewielkie pogrubienie błony śluzowej, odcinkowi gr. do 5 mam w czesciowo uwidocznionej badaniem zatoce klinowej.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Zostały u pani opisane zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa) w celu dokładnej interpretacji wyniku, z uwzględnieniem pani obrazu klinicznego. Ewentualne wskazówki dotyczące dalszego postępowania lub leczenia powinna pani otrzymać po wizycie (ponieważ uzależnione są one m.in. od towarzyszących objawów).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy