Jaka jest interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa u 32-letniej osoby?

Witam proszę o krótką interpretację mojego wyniku MR. ,lordoza lędzwiowa spłycona,z tędencją do poziomego ustawienia k.krzyżowej.Naczyniak trzonu L4 śr.ok24mm.Naczyniak Th12 śr ok.25mm. Dehydrylacja i obniżenie tylnej częsci krążka mk L5/S1.Na poz.L4/L5 tylno-prawoboczna,do-i pozaotworowa wypuklina krążka mk,która zwęża prawy otwór mk,uciska prawy korzeń nerwowy L4.Na poz. L5/S1 niewielka,okrężna wypuklina krążka mk,z cechami annular tear,modeluje worek oponowy,zwęża nieznacznie otwory mk.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano liczne zmiany,wskazana kontrola u neurochirurga, leczenie zależnie od objawów i reakcji na leczenie przeciwbólowe, rehabilitację.
Pozdrawiam