Jaka jest interpretacja wyniku badania RTG kręgosłupa szyjnego?

Proszę o interpretację wyniku badania rtg kręgosłupa szyjnego: Wyprostne ustawienie kręgosłupa. Wielopoziomowe drobne zmiany zwyrodnieniowe w postaci wyostrzeń i sklerotyzacji przednio-dolnych krawędzi trzonów kręgów i powierzchni stawowych międzywyrostkowych. Skrzywienie boczne w prawo. Czy z takimi zmianami mogę chodzić na fitness (m.in. zumba)?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może pani, wysiłek fizyczny jest jak najbardziej wskazany. Najlepiej basen, do rozważenia takze wizyta w Poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam