Jaka jest interpretacja wyniku gastroskopii i błony śluzowej dwunastnicy?

Witam proszę o interpretacje wyniku badania Gastroskopii. mam wizytę za 4 tygodnie i chce wiedzieć wcześniej co to oznacza. Z góry dziękuję. 01. ) miejsce pobrania materiału : Błona śluzowa dwunastnicy Pełne rozpoznanie patomorfologiczne: Duodenitis chronica gradus minoris. Brak cech zaniku kosmków. Limfocyty sródnabłonkowe nieliczne. 02.) Miejsce pobrania materiału: Błona śluzowa żołądka. pełne rozpoznanie patomorfologiczne : TRZON - Gastritis chronica ( ) cum foco parvo lymphoplasiae. w barwieniu Warthin-Starry nie stwierdza sie bakterii odpowiadajacych helicobacter pylori. w naczyniu nadesłano 1 wycinek.

Lek. Paweł Szadkowski

1) Duodenitis chronica gradus minoris: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy stopnia małego.
2) Gastritis chronica cum foco parvo lymphoplasiae: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z małym ogniskiem limfoplazji, czyli nagromadzeniem komórek pochodzących z tkanki limfatycznej - prawdopodobnie stanowiące o niewielkim odczynie zapalnym.
Wynik tego badania należy oceniać w zestawieniu z obrazem klinicznym i objawami, jakie u Pana występują.