Jaka jest interpretacja wyniku rezonansu lewego kolana?

Bardzo proszę o interpretacje wyniku rezonansu lewego kolana. Ból kolana pojawił się w wyniku siły uderzenia podczas wypadku samochodowego. Odczuwalny ucisk w kolanie oraz trudności w zginaniu i prostowaniu stawu kolanowego (słyszalne "chrupnięcia"). "Badanie wykonano w sekwencjach TSE (T1 ax,sag), TSE (T2 ax, sag,cor ), PD TSE (T2 ax,sag,cor) bez wzmocnienia kontrastowego. Więzadła krzyżowe,poboczne, więzadło włąściwe rzepki oraz rozścięgno m.czworogłowego uda o zachowanej ciągłości. Objaw PCL ujemny. Łąkotki bez widocznych szczelin pęknięcia, róg tylny łąkotki przyśrodkowej z obecnością zmian degeneracyjnych II stopnia. W zakresie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej możliwy ubytek śr. około 3mm. W chrząstce stawowej rzepki od strony przyśrodkowej skośna szczelina pęknięcia wys. i dł. około 9mm szerokość 1,5 mm, obejmująca pełną jej grubość, w otoczeniu szczeliny chrząstka o sygnale podwyższonym w obrazach T2 zależnych- uszkodzenie IV stopnia, podchrzęstnie na tym poziomie wąskie pasma płynowe, chrząstki stawowe kłykci kości udowej i piszczelowej zachowane. Ciało tłuszczowe Hoffy jednorodne. Zmiany obrzękowe szpiku rzepki, poza tym części kostne stawu kolanowego bez obrzęku szpiku. Nie stwierdza się wzmożonej ilości płynu w jamie stawowej. Dół podkolanowy bez patologicznych przestrzeni płynowych. "

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ortopedy i ustalenie dalszego procesu diagnostyczno terapeutycznego.