Jaka jest konkretna przyczyna plamienia międzymiesiączkowego?

Witam!
Mam poważne pytanie, chodzi o to, że dziś rano zauważyłam ślady krwi na papierze podczas oddawania moczu. W samym moczu nie ma krwi tylko podczas wycierania. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych ani również nie uprawiam seksu, więc martwi mnie to zjawisko.
Dodam też, że nie odczuwam bólu brzucha ani jajników. Krwawienie to raczej nie może być przyczyną miesiączki, gdyż miałam tydzień temu. Nie wiem czy jest w tym jakaś różnica, ale mam 17 lat więc może jest jakaś konkretna przyczyna tego?
Proszę o odpowiedź!

Witam serdecznie,

Jeżeli w moczu nie ma krwi to najprawdopodobniej nie pochodzi ona z dróg moczowych. Źródłem krwi jest albo przewód pokarmowy lub drogi rodne.
Przyczyną krwawień pomiesiączkowych mogą być stany zapalne dróg rodnych. Jednak zazwyczaj wiążę się to ze świądem i pieczeniem okolic intymnych. Innymi przyczynami krwawień lub plamień po miesiączce są polipy lub torbiele jajników. Nie można w chwili obecnej postawić rozpoznania. Dlatego gdyby krwawienia się utrzymywały wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam