Jaka jest moc męskiej przyjaźni?

Chyba nie rozumiem męskiego świata. Jaka jest moc męskiej przyjaźni? Mam znajomego, który ma przyjaciela. Jednak ten przyjaciel w moim towarzystwie bardzo nakłamał na temat mojego kolegi, wręcz zmieszał go z błotem. Po jakimś czasie postanowiłam porozmawiać o tym z moi kolegą, który uznał, że nic się nie stało, to jest jego najlepszy przyjaciel. Powiedział też, że widocznie miał jakiś powód, że na niego nakłamał, bo ani jedno zdanie powiedziane na temat mojego kolegi nie było prawdą.

W tej sytuacji trudno ogólnie się wypowiedzieć. Być może tych mężczyzn łączy szczególny rodzaj więzi, zgadzają się oni wspólnie na podobne zachowania lub też, ze ta "próbka zachowania" nie jest tak naprawdę większością ich relacji. Może tez być tak, że nie jest to jednak prawdziwa przyjaźń, ale relacja w której jedna ze stron jest bardziej zależna i wycofująca się, a druga bardziej dominująca czy wykorzystująca. Jeśli ma Pani wątpliwości lub jest poruszona podobnym zachowaniem, najlepiej porozmawiać z samymi zainteresowanymi.

Witaj,
dobrze świadczy o Tobie samej opisany sposób interwencji.Możesz jednak zapytać swego przyjaciela o to,co zamieszczasz tutaj jako swój problem:jaka jest istota przyjażni/męskiej/i zartobliwe dać "żeńską"definicję,w której nie dopuszcza się poniżania ,obmawiania itp.za plecami,bowiem specyfiką dojrzałej przyjazni jest to samo,co każdego dojrzałego związku:szacunejk do partnera i do siebie.Taka osoba ani nie stawia siebie wyżej.ani nie zazdrości temu drugiemu,bo nawet,gdy czuje się pod jakimś względem gorsza lub lepsza,bierze za to odpowiedzialność i spozytkowuje dla dobra związku.Tak więc wszelkie inne relacje są rodzajem wykorzystywania się.I myślę,że nadużywanie słowa "przyjażń"ma takie właśnie skutki.
Pozdrawiam serdecznie