Jaka jest możliwość wystąpienia schizofrenii?

Czy socjopata moze miec schizofrenie? Mam siostre socjopatke, ktora po uzyskaniu diagnozy przerwala sesje, terapie. Wszystko bylo dobrze, ale od pewnego czasu wykazuje objawy schizofrenii (omamy, urojenia, nerwowosc etc.). Jest szansa, by socjopata chorowal na schizofrenie? Czy stawiac bardziej na nieprawdlowa diagnoze/srodki psychoaktywne?

Trudno jest odpowiedzieć na takie pytanie, rozpoznanie schizofrenii wymaga obserwacji, kontaktu z lekarzem,wywiadu ze środowiska pacjenta, czasem obserwacji w szpitalu. Proces rozwoju choroby do widocznych objawów trwa nawet kilka lat. Są też objawy podobne do schizofrenii po środkach psychoaktywnych. Analiza indywidualnych przypadków jest niełatwa nawet dla doświadczonego lekarza.Myślę,że najbardziej miarodajna jest ocena w warunkach szpitalnych.