Jaka jest możliwość zajścia w ciążę?

Witam, jestem szesnastolatką. Z moim chłopakiem uprawiamy seks już od 9 miesięcy, zawsze zabezpieczając się tylko prezerwatywą. 2 grudnia dostałam okresu, wczoraj uprawialiśmy petting, ale wszedł we mnie dwa razy i poruszał się jakieś 10 sekund bez zabezpieczenia. Mam już ostatnie dni okresu, myślę że dziś mi się skończy. Okres mam co 20-24 dni. Czy jest jakaś możliwość zajścia w ciążę? Czy powinniśmy się martwić? Dodam, że chłopak był jeszcze daleko do wytrysku. Proszę o odpowiedź. J

ponad rok temu

Lek. Dorota Michałek

Witam,

prawdopodobieństwo jest znikome, ale jednak jest. Jeśli długość Pani cyklu wynosi 20 dni, to owulacja występuje u Pani w okolicach 6-7 dnia cyklu (czyli po 6-7 dniach od początku miesiączki). Jeśli Pani miesiączki trwają 5-6 dni to ostatni dzień krwawienia może być dniem płodnym. Jeśli podczas współżycia nie było wytrysku, to i tak istnieje możliwość, że w płynie przedejakulacyjnym występowały plemniki (mała ilość). Prawdopobieństwo jest niskie, ale aby je zmniejszyć niemal do zera, ZAWSZE należy stosować zabezpieczenie.

Pozdrawiam