Jaka jest możliwość zajścia w ciążę, jeżeli stosuję tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Od jakiegoś czasu współżyję z chłopakiem używamy tabletek antykoncepcyjnych oraz prezerwatyw ze środkiem plemnikobójczym, podczas stosunku zsunęła Nam się  prezerwatywa i doszło do wytrysku. Oczekuję miesiączki i spóźnia Mi się już drugi dzień. Zrobiłam test ciążowy i okazał się  negatywny ale boję się że jakimś cudem zaszłam w ciąże.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Doustna antykoncepcja hormonalna jest pewną metodą antykoncepcyjną, znaczy to m.in. że nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod mechanicznych jeśli tabletki stosowane są prawidłowo. Stosowanie prezerwatywy wskazane jest tylko w sytuacjach gdy antykoncepcja może być obniżona.

Jeśli tabletki były stosowane zgodnie z instrukcją to prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne.
U niektórych kobiet błona śluzowa macicy może nie pogrubić się wystarczająco aby mogła ulec złuszczeniu i wydaleniu, wydaje się, że to może być przyczyną braku krwawienia z odstawienia.
Jeśli następne krwawienie z odstawienia również się nie pojawi wówczas problem należy skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl