Jaka jest najlepsza antykoncepcja, która nie obniża spadku libido?

Dzien dobry. Mam 20 lat. Chciałabym sie dowiedzieć, jaka jest najlepsza antykoncepcja która nie obniża spadku libido i nie wpływa na infekcje pochwy.? Aktualnie mam implant nexplanon ale miesiączka trwa po 50dni i ciągle mam infekcje pochwy. Czy krążek byłby dobrym pomysłem? Bylam leczona lekami na grzybice pochwy ale po kazdej miesiączce powraca ,dlatego chciałabym zmienic antykoncepcję. Czy kazda antykoncepcja wpływa na infekcje pochwy? Pozdrawiam.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
nie powinno być tak, że stosowanie antykoncepcji wpływa w jakikolwiek negatywny sposób na normalne funkcjonowanie organizmu. Jeśli występują wypisane przez Panią dolegliwości sugeruję udać się do lekarza ginekologa, który powinien zaproponować inną formę zabezpieczenia przed ciążą. Antykoncepcja ma powodować większy komfort życia seksualnego, a nie powodować jego ograniczanie (przez ciągłe infekcje) lub nawet jego zanik.
Pozdrawiam