Jaka jest najlepsza dieta, by schudnąć?

jaka dieta jest najlepsza aby schudnąć 10kg w jak najkrótszym czasie

Witam serdecznie. Nie ma jednej, uniwersalnej diety dla każdego kto chce schudnąć. Nasze organizmy i tryb życia znacznie się od siebie różnią. Najlepsza dieta, to dieta dobrana indywidualnie po konsultacji z dietetykiem, który powinien przeprowadzić wywiad żywieniowy oraz zebrać pomiary ciała. Uzyskane informacje stanowią bazę do ułożenia odpowiedniego jadłospisu. Kaloryczność i zapotrzebowanie na białko, tłuszcze, węglowodany oraz wodę, witaminy i składniki mineralne zależy od naszego wieku, płci, aktywności fizycznej oraz ewentualnych schorzeń. Najlepiej rozpatrywać każdego indywidualnie. Oczywiście istnieją ogólne zasady racjonalnego żywienia, ale mogą one ulegać modyfikacji np.jeśli pacjent cierpi na określone schorzenie dietozależne. Proszę pamiętać, że tz."zdrowe chudnięcie" powinno mieścić się w utracie masy ciała 0,5-1 kg tygodniowo. Głodzenie i posty wyniszczają organizm i prowadzą do niedoborów np.witamin i składników mineralnych. Proszę zapoznać się z zasadami racjonalnego żywienia oraz zwiększyć swoją aktywność fizyczną, ponieważ jest to pierwszy i podstawowy krok w walce o swoje zdrowie i wygląd. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Aby zredukować masę ciała o 10 kg i żeby efekt ten był trwały i bezpieczny dla zdrowia potrzeba około 2,5-4,5 miesięcy. Ubytek masy ciała powinien wynosić 0,5-1 kg/tydzień. Najlepsze efekty osiąga się stosując odpowiednio dobraną do potrzeb dietę. Warto rozpocząć od wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych i regularnej aktywności fizycznej. Diety odchudzające należy stosować pod kontrolą dietetyka, który przygotuje indywidualny program żywieniowy i ustali optymalny dla Pani deficyt kalorii, co pozwoli osiągnąć trwałe rezultaty w postaci redukcji masy ciała. Diety "cud" dają szybkie, lecz krótkotrwałe efekty, a po ich zaprzestaniu bardzo często występuje efekt "jojo". Skutkują również obniżeniem podstawowej przemiany materii, czego konsekwencją może być większa skłonność do tycia w przyszłości. Pozdrawiam

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Najlepsza dieta to zdrowa dieta indywidualna dobrana do potrzeb klienta przez dietetyka, który na podstawie wywiadu zbierze potrzebne informacje by móc ułożyć najbardziej korzystną dietę Diety odchudzające muszą być łączone z zestawem ćwiczeń by przyniosły pożądany efekt.

Zapraszam z chęcią ułożę odpowiednią dietę www.twojadobradieta.pl

Pozdrawiam
dietetyk online

Witam, nie ma uniwersalnego lekarstwa na wszystko, ale proszę zapoznać się z metodyką metabolic-balance, to gwarancja braku efektu yo-yo, pozdrawiam