Jaka jest najlepsza różnica wieku pomiędzy dziećmi?

Jaka jest najlepsza rożnica wieku pomiędzy dziecmi? Ob ecnie jestem mamą rocznej coreczki, chcemy z mężem jeszcze jedno dziecko, ja jednak zastanawiam się jaki wybrac moment,czy dla pierwszej córeczki nie będzie to za szybko?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Mniejsza różnica wieku pozwala dzieciom szybciej "złapać kontakt", zyskać towarzysza do zabaw itp, a jedynakowi przyzwyczaić się do rodzeństwa (krócej ma rodziców "tylko dla siebie"). Z kolei przy większej różnicy starszy maluszek nie potrzebuje już rodziców tak bardzo, ma grono rówieśników i swoje zainteresowania, a także uciążliwość dla rodziców jest mniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że przede wszystkim wszystko zależy od samych dzieci- ich temperamentów, charakterów itp