Jaka jest norma w badaniu na anomaloskopie dla maszynisty?

Dzień dobry, byłem niedawno na badaniach na anomaloskopie w celu sprawdzenia widzenia kolorów i chciałbym wiedzieć, jaka jest normą na takim badaniu dla maszynisty kolejowego. Mój wynik to 10 jednostek w kolorze zielonym. Czy jest sens z takim wynikiem podchodzić do badań na maszynistę?

Anomaloskop to urządzenie pozwalające na zdiagnozowanie ślepoty na barwę czerwoną, zieloną oraz dokładne określenie barw, które dana osoba widzi, a których nie. Badanie polega na porównaniu dwóch barw, widocznych na ekranie przyrządu. Jeżeli odróżniał Pan barwy to widzenie jest prawidłowe.