Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 158 cm?

Witam! Mam 14 lat, ważę 58,5 kg przy wzroście 158. Pielęgniarka szkolna jak mnie ważyła powiedziała, że mam tendencje, czy skłonności do nadwagi. Chciałam się spytać, czy moja waga jest odpowiednia i czy nie powinnam schudnąć? Dodam jeszcze, że prowadzę aktywny tryb życia, ok. 7h w tygodniu mam zajęcia ruchowe. Bardzo proszę o szybką i szczerą odpowiedź.

Witam serdecznie,

Twoje BMI w odniesieniu do siatek centylowych, za pomocą których sprawdza się, czy masa ciała jest prawidłowa, jest jeszcze w normie. Kilka dodatkowych kilogramów może spowodować lekką nadwagę, ale uważam, że jeszcze nie powinnaś się odchudzać. Twój wiek jest zresztą nieodpowiedni na odchudzanie - dorastasz i rozwijasz się. Poza tym regularnie uprawiasz jakiś sport, więc możliwe, że masz więcej tkanki mięśniowej, która jest cięższa.
Powinnaś nadal się ruszać i zwracać większą uwagę na to co jesz - po prostu zdrowo się odżywiać i nie przejadać.

Pozdrawiam