Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 168 cm?

Jestem kobietą, mam 21 lat, ważę ok. 62 kg i mam 168 cm wzrostu, obwód ud 57 cm, bioder 91 cm, talii 77 cm. Dodatkowo od 3 lat leczę nadczynność tarczycy i wole guzowate. Czy mam prawidłową wagę?

Witam Panią,

aktualny wskaźnik BMI czyli stosunek masy ciała do wzrostu wynosi 21,9 i mieści się w granicach normy (18,5 - 24,9), jak widać nie ma powodów do niepokoju.

Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości co do swojego wyglądu, to należy wdrożyć w życie więcej aktywności fizycznej (sportowej jak i tej codziennej, typu intensywne porządki, spacery itd). Ponieważ ma Pani kłopoty z tarczycą, stanowczo nie polecałabym stosowania diet, aby dodatkowo nie rozchwiać metabolizmu. Podczas nadczynności tarczycy, problemem bywa niezamierzone chudnięcie, często bardzo znaczne. Proszę udać się do lekarza, jeśli takowe Pani zauważy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia,

Urszula Bieniek