Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 177 cm?

Jestem kobietą, mam 17 lat, 177 cm wzrostu, ważę 77 nie odchudzałam się. Nikt w mojej rodzinie nie cierpi ani na otyłość ani na na nadwagę, Na obiad jem na pierwsze danie zupę, na drugie mięso, ziemniaki i popijam sokiem, w weekend jem rosół, a na drugie danie kotlet schabowy.

Witam Panią,

na podstawie siatek centylowych oraz wskaźnika Cole'a, mogę stwierdzić, że obecnie Pani masa ciała wynosi około 118% normy, a to wskazuje na nadwagę graniczącą z otyłością. Może być to spory problem i bardzo chciałabym Pani pomóc, jednak najlepiej będzie, jesli uda się Pani do lekarza pediatry po skierowanie do dietetyka.
Porada internetowa może być niewystarczająca, zwłaszcza, że nie podaje Pani szczegółów, dotyczących swojego sposobu odżywiania się (podane wiadomości są stanowczo niewystarczające, nie jada Pani przecież samego obiadu).
Tymczasem proszę wdrożyć w życie kilka zasad, o których z pewnością powie Pani lekarz lub dietetyk, a które może Pani stosować już dziś. Proszę zapoznać się ze stroną http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci oraz jak najwięcej się ruszać!

Zachęcam również do zadawania konkretnych pytań w naszym serwisie. Jednocześnie przestrzegam przed dietami cud, dostępnymi w kolorowych pismach i modnych książkach. Nie wniosą nic dobrego w Pani życie, prócz możliwości szybkiego efektu jo-jo i większych problemów z masą ciała w przyszłości.

Głowa do góry, odrobiną wysiłku szybko sobie Pani poradzi z paroma zbędnymi kilogramami.

Trzymam kciuki,
Urszula Bieniek