Jaka jest prawidłowa waga dla 12-latki?

Witam! Mam 12 lat. Ważę 52 kg przy wzroście 162 cm. Nie wiem, czy to odpowiednia waga (wydaje mi się, że nie), ale mam grube uda i dość duży brzuszek... Jeśli ważę za dużo, to proszę o jakieś ćwiczenia wyszczuplające, nogi i brzuch. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
12 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja waga mieści się w dolnym zakresie normy. BMI (wskaźnik masy ciała - stosunek masy ciała w kilogramach do kwadratu wzrostu w metrach) wyliczony dla Ciebie wynosi 19,8 (norma 18,5 - 24,9).