Jaka jest prawidłowa waga dla chłopaka przy wzroście 140 cm?

Dzień dobry, jestem chłopakiem, mam 11 lat, ważę około 45 kg, mam około 140 cm wzrostu, (ostatnio się mierzyłem 2 miesiące temu, ale są wakacje więc pewnie urosłem). Niestety bardzo dużo siedzę przed komputerem i mało wychodzę na dwór :( Kiedyś ćwiczyłem jakieś brzuszki itp., teraz do tego wracam, nigdy nie stosowałem żadnej diety. Jem 2 - 3 posiłki dziennie i rożne kanapki albo tego typu rzeczy przed albo po dużym posiłku. Dużo kolegów mówi, że jestem gruby :( Chociaż sam tak bardzo tego nie widzę, bo znam grubsze osoby w moim wieku. Dlatego mam pytanie do eksperta - czy mam nadwagę? Proszę o szybką odpowiedź.
11 LAT ponad rok temu

Witam.

Z tego co napisałeś masz nadwagę, jednak jak sam podkreśliłeś jesteś w okresie dojrzewania i szybko rośniesz, dlatego trudno jest mi to precyzyjnie określić. Mimo to Twoje nawyki żywieniowe są nieprawidłowe. Jesz zbyt mało posiłków, bo tylko 2-3 zamiast 4-5. Musisz jednak wiedzieć, że takie posiłki powinny być małe objętościowo - 3 większe i 2 przekąski (owoc lub jogurt naturalny). Po dużych posiłkach spożywasz dodatkowo zbędne kalorie w postaci kanapek, to również jest błędem. Być może spożywasz produkty typu fast-food i gazowane napoje czy słodycze, co również powinieneś wyeliminować. Zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacznij się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Dodatkowo poczytaj, czym zastąpić niezdrowe przekąski typu słodycze czy fast-foody, aby były zdrowe i jednocześnie zaspokajały apetyty na słodkie czy tłuste produkty http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Ogranicz również czas wolny spędzany przed telewizorem czy komputerem. Jest lato, dużo wolnego czasu, dlatego masz okazję spędzać dużo czasu na aktywności fizycznej. Zacznij biegać, chodzić na basen, jeździć na rowerze czy rolkach. Dodatkowo ćwicz w domu, a przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam