Jaka jest prawidłowa waga przy 163 cm wzrostu u 17-latki?

Mam 17 lat, ważę 50 kg przy wzroście 163 cm. Często jem słodycze. Chciałam się odchudzać, no ale nie udało się. Przede wszystkim chciałabym się dowiedzieć, czy moja waga jest odpowiednia. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,

według siatek centylowych, czyli miernika do określenia proporcji masy ciała oraz wzrostu do wieku dzieci i młodzieży, Pani masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. Nie ma się Pani czym martwić. Jeśli ma Pani jakieś kompleksy, to warto uzbroić się w cierpliwość i poświęcić swojemu ciału uwagę i więcej się ruszać, nie tylko okazjonalnie i w czasie lekcji w-f.

Pragnę podkreślić, że nie istnieje uzasadniona potrzeba odchudzania, a stosując diety obniża Pani przemianę materii, męczy organizm i doprowadza do problemów z masą ciała w przyszłości.

Pozdrawiam,
Ula Bieniek