Jaka jest prawidłowa wielkość pęcherzyka ciążowego w 5 tyg.

Witam,
chciałam się dowiedzieć jaka jest prawidłowa wielkość pęcherzyka ciążowego w 5 tyg. Miałam przeprowadzone badanie usg w 5t2d i wielkość pęcherzyka Gs wynosiła 0.61cm.

Czy wszystko jest w porządku? Czytałam w internecie, że na tym etapie ciąży pęcherzyk powinien mieć ponad 1 cm. Jestem przerażona. Nast. badanie mam za tydz., nie wiem jak wytrzymam do tego czasu.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma powodów do paniki. Taki rozmiar pęcherzyka mieści się w normie. Ponadto, pomiar średnicy pęcherzyka ciążowego jest mało precyzyjny, ponieważ rzadko kiedy struktura tak jest idealnie okrągła.

Pozdrawiam serdecznie!