Jaka jest przyczyna bólu jajników?

Od około 2 m-cy mam okropne bóle jajników, które coraz bardziej się nasilają. Wcześniej miałam takie bole tylko przed bądź w trakcie miesiączki a teraz trwają cały czas. Od kilku lat nie biorę również żadnych hormonów. Wiec nie wiem skąd ten ból się pojawił i czy jest groźny.

Witam serdecznie!

Ból podbrzusza może mieć wiele etiologii. Dla postawienia ostatecznej diagnozy niezbędna będzie wizyta u lekarza, który dokładnie Panią przebada, w tym wykona badanie USG. Niestety bez takiego postępowania nie jestem w stanie powiedzieć, jaka przyczyna jest najbardziej prawdopodobna.
Możliwości tak jak wspomniałam może być kilka: zapalenie przydatków(bakteryjne, grzybicze, pierwotniakowe), endometrioza, torbiele jajników.
Pozdrawiam.