Jaka jest przyczyna bólu kolan i jakie badania wykonać?

Witam! Od dłuższego czasu odczuwam w kolanach rodzaj rozpierania, któremu towarzyszy niewielki ból. Dodatkowo przy zginaniu stawów pojawia się słyszalny chrzęst a po dłuższym wysiłku mam wrażenie, że kolana mają podwyższoną ciepłotę. Ponadto od czasu do czasu, zwłaszcza przy zmianie pogody (opadach), ból znacznie się nasila utrudniając mi normalne funkcjonowanie. Miałam robione zdjęcie rtg stawów kolanowych na stojąco, ale w opisie nie stwierdzono żadnych zmian patologicznych. Co może być przyczyną tych dolegliwości? Dodam jeszcze, że przez pewien czas, w celu poprawienia funkcjonowania stawów przyjmowałam lek na stawy, który zasadniczo pomógł. Preparat  odstawiłam bo nie jestem pewna czy ten suplement można przyjmować stale.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane objawy sugerują stan zapalny stawów kolanowych. Jeśli RTG było wykonane  przed wystąpieniem tych dolegliwości, zmiany mogły nie zostać uwidocznione. Nawet jeśli jednak zdjęcie wykonano już podczas występowania objawów, lepszym badaniem stawu jest USG, które warto wykonać.

Wskazana również wizyta u reumatologa lub ortopedy. Preparat, który Pani przyjmowała, można stosować przewlekle, jeśli tylko nie stwierdzono u Pani niewydolności nerek.

Pozdrawiam