Jaka jest przyczyna braku okresu przy regularnym przyjmowaniu tabletek?

Witam, mam 19 lat i biorę tabletki antykoncepcyjne - teraz biorę 4. opakowanie. Jakiś czas temu kochałam się z chłopakiem, a jakieś 2-3 tyg. po tym powinnam mieć okres a go nie miałam. Czy jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę, mimo że regularnie biorę tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Jednak nie jest ono równe zeru. Dlatego należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Brak krwawienia może być jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa. Być może konieczne będzie zmienienie tabletek na inne.

Pozdrawiam