Kobieta , 30 lat Witam od dłuższego czasu miewam częste fascykulacje na plecach udach brzuchu rękach czasami przechodzą po mnie takie prądy parestezje.Ciagle mi się odbija mam cały czas wydzielinę w gardle która musze odchrzakiwac i ciągle przełykac ślinę dochodzą tez tak jak by pieczenia w nadbrzuszu i klatce piersiowej oraz dziwny ucisk w gardle czasem mdłości do tego jakieś lęki. Musi mi się porządnie odbic żeby poczuć ulgę.Po slodyczach surowkach jogurtach owocowych pomidorach objawy się nasilają
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nudności – Nudności i wymioty to nieprzyjemne dolegliwości znane każdemu. Nudności to nieprzyjemne, bolesne uczucie potrzeby zwymiotowania. Te objawy mogą towarzyszyć różnym chorobom. U dzieci są to infekcje i zatrucia, natomiast u dorosłych szeroko rozumiane zatrucie pokarmowe.
  • Odbijanie – Odbijanie to odruchowe i spontaniczne usuwanie nadmiaru powietrza z żołądka. Może się ono dostać do jamy żołądka na skutek osłabienia górnego zwieracza przełyku. Możemy mówić o tzw. odbijaniu pustym, jeśli dochodzi do wydalania samego powietrza, bez zapachu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: